Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polscy turyści ewakuowani z Nepalu. Wciąż rośnie liczba ofiar sobotniego trzęsienia ziemi

zm 12:41 28 kwietnia 2015
FLICKR/ Grzegorz Jereczek/CC BY-SA 2.0
Turyści wylądują na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina dzisiaj wieczorem. Na pokładzie samolotu wynajętego od Polskich Linii Lotniczych do Europy wracają też obywatele Czech, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych; w sumie jest to około 90 osób.

O powrocie polskich turystów z Nepalu poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.  Grupa 90 osób, w tym 30 Polaków, ma wylądować dzisiaj na warszawskim lotnisku im.Chopina. Na pokładzie samolotu znajdują się także turyści z Czech, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Do Nepalu poleciała grupa polskich ratowników oraz polska grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR. Polacy  zostali skierowani do działań ratowniczych w miejscowości Lalitpur, 12 km od Katmandu, stolicy Nepalu.

Do trzęsienia ziemi, o sile 7,8 w skali Richtera, doszło w sobotę przed południe. Jak podają media, było to najpotężniejsze trzęsienie ziemi od 81 lat. Wstrząsy odczuwalne były także w Indiach, Pakistanie, Tybecie, Bangladeszu i na granicy z Chinami. Na objętym wstrząsami obszarze mieszka około 6 milionów ludzi.

Dotychczas władze potwierdziły śmierć 4,4 tys. osób, rannych zostało ponad 8 tysięcy ludzi. Jak poinformowała dzisiaj premier Nepalu Sushil Koirala, liczba ofiar śmiertelnych może sięgnąć nawet 10 tysięcy.

Źródło: RMF FM, Twitter@PLinIndia, CNN

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze