Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polscy biskupi ostro o gender

ap 13:50 21 grudnia 2013
Zrzut ze strony www.episkopat.plwww.episkopat.pl
Konferencja Episkopatu Polski ostro skrytykowała ideologię gender, zarzucając, że ma ona "głęboko destrukcyjny charakter zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego".

Zorganizowana 20 grudnia Konferencja Episkopatu Polski poświęcona była ideologii gender. Biskupi mówili o niebezpieczeństwach, jakie genderyzm niesie dla życia społecznego. "(...) Ideologia gender bez wiedzy społeczeństwa i zgody Polaków od wielu miesięcy wprowadzana jest w różne struktury życia społecznego: edukację, służbę zdrowia, działalność placówek kulturalno-oświatowych i organizacji pozarządowych" - głosi przygotowany na najbliższą niedzielę list pasterski.

Zdaniem wyższych duchownych kościoła w Polsce celem genderyzmu jest seksualizacja młodego pokolenia. "Kultura 'użycia' drugiej osoby dla zaspokojenia własnych potrzeb prowadzi przecież do degradacji człowieka, małżeństwa, rodziny i w konsekwencji życia społecznego" - czytamy w liście Episkopatu.

W opinii biskupów głosy krytyczne wobec ideologii gender są w mediach głównego nurtu pomijane. Biskupi stwierdzili, że przemilcza się te badania, których wyniki wskazują na negatywne skutki wychowywania dzieci w środowiskach homoseksualnych, na ich "tendencje samobójcze, zaburzenia w poczuciu tożsamości, depresje, wykorzystywanie seksualne czy molestowanie".

Duchowni wezwali więc do czynnej walki z tym nurtem. "Zwracamy się zatem z gorącym apelem do przedstawicieli ruchów religijnych i stowarzyszeń kościelnych, aby odważnie podejmowali działania, które będą służyć upowszechnianiu prawdy o małżeństwie i rodzinie. (...) Apelujemy także do instytucji odpowiadających za polską edukację, aby nie ulegały naciskom nielicznych, choć bardzo głośnych środowisk (...), które w imię nowoczesnego wychowania dokonują eksperymentów na dzieciach i młodzieży" - brzmią słowa listu.

Źródło: www.episkopat.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze