Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy za prezydenckim wetem w sprawie zmian w OFE

mk 13:33 22 grudnia 2013
prezydent Bronisław Komorowski Flickr.com/Piotr Drabik/CC
Według badań TNS Polska dla „Wiadomości” TVP oraz instytutu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej” Polacy chcą, aby prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę o zmianach w OFE.

W sondażu TNS Polska dla „Wiadomości” TVP 42 proc. badanych nie chce, żeby Bronisław Komorowski podpisał uchwaloną przez Sejm ustawę, która zmienia system emerytalny. Za podpisaniem ustawy przez prezydenta jest 25 proc. badanych. 33 proc. nie ma zdania na temat rządowych reform lub wcale o nich nie słyszało. 

Natomiast z badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini dla „Rzeczpospolitej” wynika, że niemal 47 proc. badanych uważa, że wprowadzenie rządowych zmian w OFE emerytury będą mniej bezpieczne. Tylko 15 proc. uważa, że zmiana ta będzie bezpieczna dla emerytur. Co czwarty ankietowany nie ma zdania, a ponad 13 proc. w ogóle nie słyszało o zmianach w systemie emerytalnym.

- Z sondaży wynika, że zdecydowana większość Polaków jest przeciwna rządowym zmianom. Próba otumanienia społeczeństwa się nie powiodła i to jest sukces - uważa ekonomista Leszek Balcerowicz.

Prezydent konsultuje się ze środowiskami ekspertów, m.in.  z Komitetem Obywatelskim do spraw Bezpieczeństwa Emerytalnego, z prawnikami i ekonomistami.  Bronisław Komorowski będzie zmuszony zadecydować, czy podpisać dokument, zawetować go, czy skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Czas na decyzję ma do 2 stycznia. 

Źródło: tvp.info, rp.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze