Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polacy uważają, że w kraju źle się dzieje

mp 17:22 18 grudnia 2013
sxc.hu
Ponad dwie trzecie Polaków (71 proc.) ocenia, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest 16 proc. respondentów, a 13 proc. nie ma sprecyzowanego zdania na ten temat - wynika z grudniowego sondażu TNS Polska.

W porównaniu z listopadem odsetek krytycznie oceniających sytuację w kraju wzrósł o 1 proc., a oceniających ją pozytywnie spadł o 2 pkt. proc.

Niewiele ponad jedna czwarta badanych (27 proc.) pozytywnie ocenia stan polskiej gospodarki. Z tej liczby 2 proc. respondentów uważa, że polska gospodarka dynamicznie się rozwija, a 25 proc., że znajduje się ona w stanie lekkiego rozwoju.

Negatywnie polską gospodarkę ocenia większość przebadanych Polaków (67 proc.). Zdaniem 44 proc. badanych jest ona w stanie lekkiego kryzysu, a według 23 proc. - w głębokim kryzysie. Zdania w tej sprawie nie ma 6 proc. ankietowanych. Wyniki te są podobne do tych sprzed miesiąca.

Wśród Polaków przeważają opinie, że w najbliższych trzech latach materialne warunki ich życia będą mniej więcej takie, jak obecnie (o 5 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem). Kolejne 35 proc. ocenia, że się one pogorszą (o 2 pkt. proc. więcej), a 15 proc. - że się poprawią (o 4 pkt. proc. mniej niż w listopadzie).

Jedynie jedna piąta Polaków (21 proc.) uważa, że w kraju można obecnie znaleźć pracę. Według 1 proc. badanych pracę można znaleźć bez większych problemów, a 20 proc. uważa, że co prawda można znaleźć pracę, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało.

Zdecydowana większość badanych (74 proc.) negatywnie ocenia możliwość znalezienia pracy w Polsce. Z tej liczby 20 proc. uważa, że w ogóle nie można znaleźć pracy, a 54 proc. badanych, że trudno ją znaleźć. Grudniowe wyniki nie różnią się znacząco od tych uzyskanych w listopadzie bieżącego roku.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 6-11 grudnia 2013 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze