Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwsze przysięgi Terytorialsów w 2021 roku. Zobacz kto wstąpi w szeregi WOT w styczniu

ASy 13:25 14 stycznia 2021
Pierwsze przysięgi już w styczniumedia terytorialsi
Pierwsze w 2021 roku zaprzysiężenia Terytorialsów odbędą się w 6 brygadach OT i aż w 8 lokalizacjach. 16 stycznia odbędzie się przysięga w Inowrocławiu, natomiast 17 stycznia w Białymstoku, Lublinie, Morągu, Braniewie, Giżycku, Malborku i Szczecinie. W pierwszym kwartale 2021 roku zaplanowane zostały 34 uroczystości zaprzysiężenia. Większość osób, które będą składały przysięgę w ten weekend to uczniowie, studenci i nauczyciele, którzy odbyli szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”.

16 stycznia odbędzie się przysięga w Inowrocławiu, a 17 stycznia w Białymstoku, Lublinie, Morągu, Braniewie, Giżycku, Malborku i Szczecinie. W pierwszym kwartale 2021 roku zaplanowane zostały aż 34 uroczystości zaprzysiężenia. Większość osób, które będą składały przysięgę w ten weekend to uczniowie, studenci i nauczyciele, którzy odbyli szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”. 

16 stycznia 2021 r.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT

INOWROCŁAW, godz. 11:00

Na ternie 82 Batalionu Lekkiej Piechoty w Inowrocławiu rozpocznie się uroczysta przysięga ochotników w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT. Wśród 20 osób składających przysięgę znajdą się ekonomiści, mechanicy, informatycy, historyk oraz ratownik wodny.

zapowiedz_przysiega_1__670

 

17 stycznia 2021 r.

2 Lubelska Brygad OT

LUBLIN, godz. 11:00

W koszarach wojskowych na Majdanku w Lublinie odbędzie się pierwsza w tym roku i 30. w historii Lubelskiej Brygady przysięga wojskowa. Przysięgać będzie 67 ochotników z województwa lubelskiego, czego blisko połowa z nich to pełnoletni uczniowie, studenci i nauczyciele. Ochotnicy od 4 stycznia br. ćwiczą na poligonie oraz w koszarach pod okiem doświadczonych instruktorów z batalionu lubelskiego i zamojskiego. Szkolenie zakończy tzw. „pętla taktyczna”, czyli egzamin, który będzie podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności. Następnie żołnierze będą doskonalić i rozwijać swoje umiejętności przez kolejne trzy lata.

 

4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT

BRANIEWO, godz. 8:00

MORĄG, godz. 11:00

GIŻYCKO, godz. 9:00

W najbliższą niedzielę w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie OT do złożenia przysięgi wojskowej przystąpi 90 ochotników. Uroczystości odbędą się w 3 lokalizacjach: w Braniewie, Morągu oraz Giżycku.  Wśród ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT znaleźli się m.in. lekarze, dziennikarze, elektrycy, instruktorzy sztuk walki, nauczyciele, pasjonaci militariów, historii i wielu innych. W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości zaprzysiężenia w Morągu odbędzie się również promocja podoficerska 39 żołnierzy, którzy otrzymają promocje na pierwszy stopień podoficerski, wzmacniając jednocześnie strukturę wojska na poziomie dowódczym. Są to absolwenci kursu SONDA - projektu dla liderów, w którym może wziąć udział wyselekcjonowana grupa kandydatów.

 

14 Zachodniopomorska Brygada OT

SZCZECIN – PODJUCHY, godz. 10:00

37 nowych żołnierzy 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT złoży przysięgę wojskową w niedzielę, 17 stycznia na placu apelowym jednostki w Szczecinie - Podjuchach. Wśród przysięgających 25 osób to mężczyźni, 12 - kobiety. Większość to ludzie młodzi, którzy okres ferii przeznaczyli na odbycie szkolenia podstawowego. Wśród nowych żołnierzy prawie połowa to mieszkańcy Stargardu, a wśród nich siedmiu to koledzy z jednej klasy II LO w Stargardzie. Ze Stargardu pochodzą też dwie bliźniaczki, które wstąpiły do WOT zachęcone przez kolegów z klasy mundurowej.

 

7 Pomorska Brygada OT

MALBORK, godz. 10:00

17 stycznia o godz. 10:00 ochotnicy do pełnienia służby wojskowej w 7 Pomorskiej Brygadzie OT złożą przysięgę wojskową na terenie 22 bazy lotnictwa taktycznego w Malborku. Zaprzysiężonych zostanie 18 nowych Terytorialsów. Wśród nich głównie uczniowie szkół średnich, pracownik magazynu, pracownica banku i administracji publicznej.

 

1 Podlaska Brygada OT

BIAŁYSTOK, godz. 11:00

17 stycznia o godzinie 11:00 na terenie kompleksu wojskowego w Białymstoku przysięgę złoży 36 ochotników do pełnieni służy w 1 Podlaskiej Brygadzie OT. Będzie to 30. przysięga w podlaskiej brygadzie i jednocześnie pierwsza w 2021 roku. Przysięgający to młodzi ludzi – średnia wieku nie przekracza 25 lat. Wśród nich są: uczniowie, nauczyciele, studenci, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, inżynier-konstruktor, kierowca, technik weterynarii.

17 stycznia przypada także 30. rocznica powstania litewskich Ochotniczych Siły Obrony Narodowej (KASP), partnera zagranicznego 1PBOT.

Przysięga podlaskich Terytorialsów będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło: Media WOT

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze