Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Petycja do Andrzeja Dudy. "Panie Prezydencie, nie idź na Marsz Niepodległości"

zm 20:02 31 października 2015
marszniepodleglosci.pl
W internecie powstała petycja związana z tegorocznym Marszem Niepodległości i ewentualnym udziałem prezydenta w wydarzeniu.

Petycję można podpisać na stronie akcjademokracja.pl, gdzie jej twórcy tłumaczą, czemu apelują do prezydenta o nie branie udziału w Marszu Niepodległości organizowanym 11 listopada.

Jak opisują twórcy petycji, w związku z informacją, że prezydent otrzymał zaproszenie na imprezę, przypominają oni hasło tegorocznego marszu ("Polska dla Polaków. Polacy dla Polski”) i podkreślają, że ich zdaniem marsz będzie "skierowany wprost przeciwko imigrantom i uchodźcom".

"W ubiegłych latach byliśmy świadkami wielu aktów nawoływania do przemocy, agresji i wandalizmu, ze strony osób biorących udział w Marszu. Istnieją poważne obawy, że w tym roku może być podobnie. Z Kancelarii Prezydenta RP płyną niejednoznaczne sygnały co do Pańskiego udziału w Marszu. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości publicznie dawał do zrozumienia, że istnieje możliwość pozytywnej odpowiedzi z Pańskiej strony. Wierzymy, że jest Pan Prezydentem wszystkich mieszkańców i mieszkanek Polski i nie będzie firmował Pan swoim imieniem i urzędem wydarzenia, które budowane jest na nienawiści do mniejszości i ksenofobicznym przekazie" – apelują do prezydenta środowiska przeciwne Marszowi.

Źródło: otwarta.org, marszniepodleglosci.pl, dzialaj.akcjademokracja.pl, newsweek.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze