Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Parlament Europejski popiera unijną gospodarkę recyklingową. Plan "Zielony Ład" 2050

IO 15:15 10 lutego 2021
Canva
PE przyjął strategię niezbędną w neutralną emisyjnie, zrównoważoną i wolną od szkodliwych zanieczyszczeń gospodarkę o obiegu zamkniętym do 2050. Zmiana ta doprowadzi do stworzenia nowych miejsc pracy i da nowe możliwości biznesowe.

Strategia jest odpowiedzią na uchwalony w marcu ub.r. przez Komisje Europejską "Plan działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym na rzecz czystszej i bardziej konkurencyjnej Europy". Plan ten przewiduje osiągnięcie najpóźniej w 2050 roku neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, zrównoważonej, wolnej od toksyn i w pełni obiegowej gospodarki unijnej.

Parlament wezwał Komisję, by jeszcze w 2021 roku przedstawiła projekt przepisów rozszerzających zakres dyrektywy w sprawie ekoprojektu, dotyczący produktów niezwiązanych z wytwarzaniem energii. 

W debacie plenarnej posłowie zwracali uwagę, że osiągnięcie celów Zielonego Ładu będzie możliwe tylko wtedy, gdy Unia przejdzie na model gospodarki o obiegu zamkniętym. Podkreślali, że zmiana ta doprowadzi do stworzenia nowych miejsc pracy i da nowe możliwości biznesowe. 

Ponieważ połowa całkowitej emisji gazów cieplarnianych oraz ponad 90 proc. utraty różnorodności biologicznej i deficytu wody wynika z wydobycia i przetwarzania zasobów, Europejski zielony ład dał początek uzgodnionej strategii na rzecz neutralnej dla klimatu, zasobooszczędnej i konkurencyjnej gospodarki.

 

Źródło: PAP MediaRoom

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze