Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież odwiedzi Słowację. Prezydent Czaputova mówi o wrześniu

IO 14:33 11 kwietnia 2021
Na obecnym etapie nie może jeszcze wskazać dokładnej daty papieskiej pielgrzymkiFot. PAP/EPA/FILIP SINGER
Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova powiedziała w prywatnej telewizji JOJ, że najprawdopodobniej we wrześniu do Bratysławy przyjedzie papież Franciszek. Będzie to pierwsza wizyta papieża od osiemnastu lat. Czaputova zaprosiła Franciszka w grudniu 2020 r.

Podczas audiencji w Watykanie, która wtedy miała miejsce, papież miał powiedzieć Czaputovej, że jeżeli sytuacja na to pozwoli, to chciałby przyjechać na Słowację.

- Pielgrzymka zaczyna nabierać realnych konturów. Bardzo się cieszę, że się udało, że przyjął zaproszenie i przyjedzie na Słowację we wrześniu - powiedziała. Dodała też, że na obecnym etapie nie może jeszcze wskazać dokładnej daty papieskiej pielgrzymki.


Papież Franciszek ma w planach uczestnictwo w Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie 12 września br. i jego wizyty na Słowacji można się spodziewać mniej więcej w tym czasie.

O ewentualnym przyjeździe Franciszka nie wypowiedzieli się jeszcze biskupi Słowacji. W kraju z uwagi na restrykcje związane z epidemią nie odbywają się msze święte dla wiernych w kościołach. Możliwe są jedynie nabożeństwa on-line oraz indywidualne modlitwa w świątyniach.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze