Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

P. Nisztor: Nie wyobrażam sobie żeby człowiek, który ma wielką teczkę w IPN, miał wpływ na to, w którą stronę pójdzie dana dyscyplina sportu

D.Z. 7:18 16 września 2020
Cenzura w mediach.pikist.com
Gościem redaktor Doroty Kani w programie "Koniec systemu" był Piotr Nisztor. Tematem rozmowy był wyrok sądu i cenzura prewencyjna. Na Piotra Nisztora nałożony został roczny zakaz pisania na temat prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

- Nie ma podobnego precedensu tego typu po roku 1989 roku. Nie możemy w 2020 roku akceptować tego typu decyzji, bo to standardy wzięte rodem z Białorusi Łukaszenki. Ta sytuacja pokazuje, jak poważnym problemem jest reforma polskiego sadownictwa, jak bardzo ten sektor bezpieczeństwa powinien zostać zreformowany. Niedawno prokuratura i CBA zaczęła badać watek piłkarski i ja nawet nie mogę się wypowiedzieć na ten temat, bo złamałbym zakaz, a za każde złamanie te skandalicznego zakazu musiałbym zapłacić 5 tys. złotych - powiedział Nisztor.

- Przeprowadzenie reformy sądownictwa, jest niezbędna, ale wymaga wiele zabiegów i jest bardzo trudna. Bo każdy ma prawo do wolności słowa, nie tylko dziennikarze.

- Ludzie, którzy byli aparatem represji w PRL, nie będą dziś ludźmi, którzy będę bronić demokracji. Osoba, która podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję, to osoba, która miała przeszłość w służbach specjalnych. 

- Liczę też, że nastąpi wreszcie proces dezubekizacji w sporcie. Nie wyobrażam sobie, żeby człowiek, który ma wielką teczkę w IPN, miał wpływ na to, w którą stronę pójdzie dana dyscyplina sportu. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze