Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oto, co czeka nas w najbliższych dniach!

M.N. 9:30 5 września 2019
pixabay.com
Po falach upałów z końcówki sierpnia początek września zaskoczył nas gwałtownym ochłodzeniem. Z prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że najbliższe godziny i dni przyniosą przejaśnienia, jednak miejscami możliwe będą burze.

Jak informuje IMGW, na zachodzie Europy dominuje wyż znad Atlantyku, nad pozostałym obszarem przeważają niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii, z chłodnym frontem atmosferycznym, który wolno przemieszcza się z zachodu nad centralną część kraju.

Przeważająca część kraju będzie w cieplejszym powietrzu polarnym morskim, natomiast za frontem, z zachodu napłynie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie kraju rozpogodzenia. W północno-zachodniej części kraju miejscami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19-20 stopni na wybrzeżu i Podhalu do 26 stopni w centralnym pasie kraju.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: pogoda, burze, IMGW


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze