Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ordynator z zarzutem umyślnego zabójstwa dwóch pacjentów. To nie był błąd lekarski

DW 15:22 27 stycznia 2021
Lekarzepexels.com
W areszcie domowym umieszczono ordynatora oddziału ratunkowego szpitala w Montichiari we Włoszech. Mężczyzna ma zarzut umyślnego zabójstwa dwóch pacjentów chorych na Covid-19.

Na wniosek prokuratury w Brescii na północy Włoch zatrzymano ordynatora. Według śledczych w marcu ub. roku podał dwóch pacjentom leki, które spowodowały ich śmierć.

47-letni ordynator miał specjalnie podać dwóm chorym na Covid-19 mężczyznom w wieku 61 i 80 lat leki, które spowodowały u nich niewydolność oddechową, a następnie śmierć.

- To nie był błąd lekarski, ale pełna świadomość i wola zabicia - tak sędzia z Brescii, cytowany przez lokalne media, uzasadnił nakaz aresztowania lekarza.

Pojawiły się przypuszczenia, że ordynator chciał zwolnić łóżka w szczycie epidemicznego kryzysu.

Powodem wszczęcia śledztwa w tym szpitalu była zanotowana tam wyższa niż w innych placówkach w rejonie Brescii liczba zgonów na pogotowiu. Karabinierzy uznali to za "anomalię". Postanowili przyjrzeć się pięciu przypadkom. W porozumieniu z prokuraturą wszczęto dochodzenie.

Zgodnie z ustaleniami lekarz podał dwóm mężczyznom leki znieczulające oraz zwiotczające mięśnie tuż po ich przyjęciu na oddział. Nie zastosował intubacji, co spowodowało gwałtowne pogorszenie stanu ich zdrowia, a następnie zgon.

Źródło: RAI

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze