Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Odeszła legenda futbolu. Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat

JJ 17:48 25 listopada 2020
Legenda futbolu odeszła w wieku 60 lat. Przyczyną śmierci Maradony był atak sercaDoha Stadium Plus Qatar, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons
– Wiadomość, która wyznacza zawias w historii. Zdanie, które zostało napisane kilka razy, ale zostało zesłane przez los, jest teraz częścią smutnej rzeczywistości: Diego Armando Maradona zmarł – informuje argentyński dziennik „Clarin”. Przyczyną śmierci legendy argentyńskiego futbolu był najprawdopodobniej atak serca.

Mimo starań, lekarzom nie udało się uratować Maradony. Sportowiec odszedł 25 listopada w godzinach porannych czasu lokalnego.

– I pewnego dnia to się stało. Pewnego dnia stało się nieuniknione. To emocjonalny i narodowy policzek. Cios, który odbija się echem na wszystkich szerokościach geograficznych. Ogólnoświatowy wpływ. Wiadomość, która wyznacza zawias w historii. Zdanie, które zostało napisane kilka razy, ale zostało zesłane przez los, jest teraz częścią smutnej rzeczywistości: Diego Armando Maradona zmarł – podaje dziennik „Clarin”.

Legendarny piłkarz w październiku świętował sześćdziesiąte urodziny. Diego Armando Maradona urodził się 30 października 1960 r. w Lanús.

„El Diez” („Dziesiątka”) był uważany za jednego z najlepszych graczy w historii piłki nożnej. Zdobywał wielkie trofea przez większą część swojej kariery – zarówno z kadrą narodową, jak i z zagranicznymi klubami, w których grał.

W reprezentacji Argentyny zdobył mistrzostwo świata w 1986, wicemistrzostwo na mundialu w 1990 i mistrzostwo na mistrzostwach świata juniorów w 1979. Najważniejsze trofea na poziomie klubowym zdobył grając w SSC Napoli, z którym zdobył Puchar UEFA oraz jedyne dwa tytuły mistrza Włoch w historii drużyny.

 

 

Źródło: Clarin

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze