Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Obajtek zareagował na słowa Tuska: Orlen w ciągu ostatnich 5 lat wypracował 26,2 mld zł zysku. W czasie 8 lat rządów PO-PSL było to 10 razy mniej

ar 11:00 2 marca 2021
W 2020 r. PKN Orlen osiągnął 3,4 mld zł zysku netto, uwzględniając zysk z nabycia EnergiiFot. PAP/Marcin Gadomski
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek odniósł się do słów Donalda Tuska, że Orlen trudno obecnie nazwać kwitnącą firmą. Swoje dane odnoście koncernu zamieścił na Twitterze.

Donald Tusk był zapytany w TVN24, czy po tzw. taśmach Obajtka ma on jeszcze szanse na zostanie premierem. 

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej odparł, że dużo poważniejsze i bardziej bulwersujące niż słowa Obajtka jest to, czy "on i wielu innych mianowanych przez PiS najwyższych urzędników państwowych, prezesów państwowych spółek, ma podstawowe kwalifikacje nie tylko etyczne, ale merytoryczne".

- Ja bym się zastanawiał, czy zlecić panu Obajtkowi prowadzenie stacji benzynowej, a nie Orlenu. Zdarzenia ekonomiczne pokazują, że Orlen pod jego władzą się rozrasta, ale trudno mówić, by była to kwitnąca firma - powiedział Tusk.

Daniel Obajtek odpowiedział na te słowa w mediach społecznościowych 

- Pragnę przypomnieć, że Orlen w ciągu ostatnich 5 lat wypracował 26,2 mld zł zysku. W czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł. Natomiast na inwestycje wydajemy 3x więcej niż za Pana rządów. Spokojnego wieczoru - napisał prezes Orlenu.

W 2020 r. PKN Orlen osiągnął 3,4 mld zł zysku netto, uwzględniając zysk z nabycia Energii. Wynik EBITDA LIFO był na poziomie 12,1 mld zł, a przychody ze sprzedaży - 86,2 mld zł.

Źródło: polskie radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze