Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecki polityk o "obowiązku rozbicia sojuszu polsko-amerykańskiego". Odpowiada Mosbacher: Pozwolę sobie powiedzieć to jasno...

am 19:38 6 września 2019
/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
– Pozwolę sobie powiedzieć to jasno. Nic i nikt nie może rozbić silnego, zaangażowanego sojuszu Stanów Zjednoczonych i Polski – odpowiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher niemieckiemu politykowi. Ten stwierdził na Twitterze, że obowiązkiem Niemiec „powinno być zmniejszenie zależności Polski od USA”.

Wolfgang Ischinger, były niemiecki ambasador w USA i Wielkiej Brytanii, zadał na Twitterze pytanie: „jeśli Niemcy i Polska są tak blisko i są tak zjednoczone w radzeniu sobie z okropnościami nazistowskich Niemiec, dlaczego Berlin nie może być o wiele bardziej znaczącym sąsiadem / partnerem we współczesnej ochronie środowiska?”. ~Jak dodał, obowiązkiem Niemiec jest zmniejszenie zależności Polski od USA.

Wpis skomentowała Mosbacher. Wyraźnie zadeklarowała, że sojusz polsko-amerykański nie zostanie podzielony. „Pozwolę sobie powiedzieć to jasno, że nic i nikt, w tym znaczący sąsiad / partner, nie może podzielić silnego i zaangażowanego sojuszu USA i Polski” – napisała na Twitterze.

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze