Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niedzielski: Obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim przedłużone. Takie same restrykcje w pomorskim

ar 14:06 5 marca 2021
Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.Kancelaria Premiera
Obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim zostają przedłużone o tydzień. Takie same restrykcje zostają wprowadzone w województwie pomorskim – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski mówił, że „sytuacja w szpitalnictwie i jej zarządzanie jest w tej chwili priorytetem”. Była ona omawiana podczas dzisiejszego posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego. – Zdecydowaliśmy się dokonać weryfikacji deklarowanych łóżek przez szpitale – powiedział minister. – W przyszłym tygodniu liczba łóżek będzie się systematycznie powiększała – zapewnił.

Minister przekazał, że najbardziej dotknięte zachorowaniami jest województwo warmińsko-mazurskie. W następnej kolejności jest pomorskie, potem: mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie i podkarpackie. – Prowadzimy cały czas monitoring mutacji, które są odpowiedzialne teraz za rozprzestrzenianie się koronawirusa. Najnowsze badania pokazują, że udział mutacji systematycznie rośnie. Za ostatnie 21 dni jest blisko 25-procentowy udział mutacji brytyjskiej – podał Niedzielski.

– Podjęliśmy decyzję, że w województwie warmińsko-mazurskim o tydzień będą przedłużone obostrzenia. Będzie jeden wyjątek. Zamiast edukacji zdalnej, chcemy zastosować naukę hybrydową – przekazał minister. Takie same zostaną wprowadzone w województwie pomorskim. – Tutaj chcemy zastosować te rozwiązania, które są na Warmii i Mazurach. Od 13 do 20 marca hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny będą zamknięte. Nauka będzie się odbywała w systemie hybrydowym – powiedział Niedzielski.

Prawdopodobnie jeszcze dziś minister zdrowia podpisze rozporządzenie dotyczące teleporad. Teleporada nie będzie mogła być stosowana m.in. w sytuacjach, gdy osoba po raz pierwszy odczuwa konkretną dolegliwość. Stacjonarną wizytę należy przeprowadzić również na wyraźne życzenie pacjenta.

Źródło: Kancelaria Premiera

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze