Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niedzielski: liczby osób zaszczepionych będą rosły z tygodnia na tydzień

ASy 7:12 15 stycznia 2021
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w WarszawiePAP/Marcin Obara
Szczepienia przeciw COVID-19 trwają od 27 grudnia ub.r. Obecnie szczepione są osoby z grupy 0, czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.
- Tempo szczepień utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Wydaje się, że w tym tygodniu zrealizujemy cel 250 tysięcy zaszczepionych, co jest dużym postępem - stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Według niego, liczby zaszczepionych będą rosły z tygodnia na tydzień.
 
"Magiczna bariera 400 tys."

W czwartek wieczorem minister zdrowia, pytany w TVP Info, jaki jest stan szczepień na tę chwilę, odparł, że "już przekroczyliśmy magiczną, kolejną barierę 400 tysięcy (zaszczepionych)".

Dodał, że w czwartek "tempo szczepień utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, bo przekroczyło do godz. 19.00 ponad 40 tys.".

- Także wydaje się, że w tym tygodniu zrealizujemy ten cel 250 tysięcy (zaszczepionych), co jest dużym postępem w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Ale przed nami przede wszystkim jest rozpoczęcie akcji masowych szczepień, więc te liczby będą rzeczywiście z tygodnia na tydzień rosły - powiedział.

Progi terminowe

Od 15 stycznia na szczepienia będą mogli rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia tych osób, należących do grupy I, rozpoczną się 25 stycznia. Ponadto do grupy I należą osoby powyżej 60 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej (mają być szczepieni od 18 do 22 stycznia), zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe i nauczyciele. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze