Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie żyje ks. prał. Adam Myszkowski. Na początku marca został ciężko pobity

mm 11:54 17 marca 2021
Kapłan zmarł w 69. roku życia i 43. roku kapłaństwaFot. Unsplash/Grant Whitty
Na początku marca kapłan został ciężko pobity. W następstwie odniesionych ran był operowany. Przez dwa tygodnie pobytu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi nie odzyskał przytomności. Kapłan zmarł w 69. roku życia i 43. roku kapłaństwa.

O pobiciu księdza i zatrzymaniu podejrzanego informowaliśmy na początku marca. Ks. Myszkowski został zaatakowany, gdy zamykał wieczorem bramę na plebanię przy ulicy Koneckiej 6 w Wielkiej Woli – Paradyżu.

Ksiądz urodził się 18 grudnia 1952 r. w Radoszycach. W 1971 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, które zostały przerwane dwuletnią służba wojskową. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 r. przez posługę sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Jako wikariusz pracował w parafiach: Brzeźnica, Jastrząb i Starachowice – parafia pw. MB Nieustającej Pomocy. Od 1992 r. był proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego i sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekanem dekanatu żarnowskiego.

To trzeci w tym roku zgon kapłana z rocznika święceń 1978 r. W lutym do wieczności odszedł ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej, a w ostatni poniedziałek ks. kan. Marian Darowski, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Wielogórze koło Radomia.

Źródło: gosc.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze