Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NIE PRZEGAP! Wojskowe pikniki "Służymy Niepodległej" w 34 miastach Polski. "Będzie można wsiadać do czołgów"

PR 9:27 10 listopada 2019
https://twitter.com/MON_GOV_PL
W przeddzień Święta Niepodległości resort obrony zaprasza na wojskowe pikniki. Imprezy odbędą się w niedzielę w 34 miastach Polski. Każdy, kto odwiedzi pikniki będzie mógł zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem naszej armii, porozmawiać z żołnierzami i spróbować wojskowej grochówki.

 

 

Warszawa, Gdańsk, Toruń, Łódź, Wrocław, Kraków i Lublin - to tylko niektóre z miast, w których odbędą się wojskowe pikniki "Służymy Niepodległej". Każda z imprez rozpocznie się o godzinie 11.00. Na każdego czekają ciekawe atrakcje takie jak pokaz sprzętu wojskowego, elementów wyszkolenia żołnierzy, gry edukacyjne, zabawy dla najmłodszych.

- Będzie można wsiadać do czołgów i pojazdów opancerzonych, założyć hełm i kamizelkę, potrzymać karabin - zapowiada Jacek Matuszak z resortu obrony. Będzie też można porozmawiać z żołnierzami, którzy na co dzień posługują się nowoczesnym sprzętem.

Każdy z pikników zakończy wspólne śpiewanie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a potem resort zaprasza na uroczyste capstrzyki niepodległościowe w czasie których wojsko odda hołd tym, którzy walczyli 101 lat temu o odzyskanie wolności.

W trakcie pikników będzie prowadzona kampania "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej". Osoby zainteresowane wstąpieniem do armii będą mogły dowiedzieć się, gdzie i jakie dokumenty złożyć oraz jakich specjalistów szukają poszczególne jednostki na terenie kraju.

 

 

 

 

Czytaj także:

Polska zatrzymała ukraińskiego weterana z Donbasu

 

Źródło: IAR, mon

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze