Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie dokarmiajmy ptaków chlebem! W "ptasim bufecie" serwuje się ziarna i zboża

mm 12:53 12 lutego 2021
G. Grzesiak/Flickr
Miesiąc temu trzy „ptasie bufety” zamontowano w różnych miejscach w Kołobrzegu. Podajniki serwują porcje zdrowej karmy dla ptaków. Wystarczy przekręcić pokrętłem, wyjąć granulat z otworu i sypnąć. Na amatorów ziarna nie trzeba czekać, bo gołębie, mewy czy kawki już rozpracowały system i tylko czekają na pojawienie się człowieka w pobliżu podajnika.

Podobne ptasie bufety działają także w Ostródzie, Suwałkach, Nowym Stawie, Barczewie czy Rumii.

 5fb653dc7d3a8_osize933x0q70h557949_670

(fot. UM Rumia)

Poza funkcją dokarmiania mają też działać edukacyjnie i przypominać: w żadnym wypadku nie wolno karmić dzikich ptaków chlebem! Robiąc tak nie pomożemy im przetrwać zimy, a przyprawimy o ciężkie choroby. Jak wyjaśnia Wojciech Misiukiewicz z Wigierskiego Parku Narodowego, „ptaki chorują na kwaśnicę, na choroby układu pokarmowego. Jest taka znana choroba angielskiego skrzydła, związana ze zwyrodnieniami stawów. To wszystko powoduje, że raczej zrezygnujmy z podawania chleba”.

Jak czytamy na stronie producenta „Ptasi bufet to marka oferująca urządzenia edukacyjne z funkcją wydawania zdrowej karmy dla ptaków. Urządzenia (...) zapewniają dostęp do karmy składającej się z różnorodnych i odżywczych zbóż oraz ziaren dla ptactwa wodnego lub lądowego. Projekt z sukcesem wdrożyliśmy wraz z Urzędami Miast w Rumi, Ostródzie, Barczewie, Suwałkach oraz Nowym Stawie”.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl, ptasibufet.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze