Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Nie daj się epidemii”. Pinkas: musimy wyprzedzić koronawirusa

ajg 18:27 23 marca 2021
Szczepienia to podstawowa broń w walce z COVID-19Pixabay/Tumisu
COVID-19 to nie jest byle jakie schorzenie. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność i zachowywać się rozważnie – zaapelował prof. Jarosław Pinkas członek Rady ds. Ochrony Zdrowia w programie „Nie daj się epidemii” na antenie TV Republika.

- Naszym obecnym wrogiem jest mutacja brytyjska. Cechuje się ona większą zachorowalnością, a także śmiertelnością. Częściej też pojawiają się w jej przypadku zachorowania u ludzi młodych oraz u dzieci – podkreślił Pinkas.

Oznacza to, jak zaznaczył, że musimy aktywnie reagować, na wszelkie nowe mutacje koronawirusa. „Musimy go wyprzedzić, a jedynym sposobem, żeby to osiągnąć, są szczepienia” - podkreślił Pinkas.

Pinkas przypomniał również, że pomimo ogromnego przyrostu naszej wiedzy (z zaledwie kilku publikacji na przełomie listopada i grudnia 2019 r. do ponad 110 tys. obecnie), wciąż wielu rzeczy o nim nie wiemy. Jedną z nich jest jego pochodzenie.

Jednak, jak podkreślił, „nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, jak sobie z nim radzić, żebyśmy mogli przetrwać, żeby przetrwała nasza gospodarka, żebyśmy nie tracili naszych bliskich” - zaznaczył Pinkas i dodał, że nie bez znaczenia jest odpowiedni tryb życia. „Ważne jest, żebyśmy byli wypoczęci, wyspani, żebyśmy nie palili papierosów, nie mówiąc już o innych używkach” - powiedział.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze