Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NBP będzie kontynuował skup skarbowych papierów wartościowych

ar 16:59 3 marca 2021
Narodowy Bank Polski Wikimedia Commons
Narodowy Bank Polski będzie inwestował w kupno skarbowych papierów wartościowych oraz dłużnych papierów wartościowych gwarantowanych przez Skarb Państwa na rynku wtórnym, w ramach strukturalnych operacji otwartego rynku - poinformował bank centralny w komunikacie po środowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

- Terminy oraz skala prowadzonych działań będą uzależnione od warunków rynkowych. NBP będzie także nadal oferował kredyt wekslowy przeznaczony na refinansowanie kredytów udzielanych przedsiębiorcom przez bank - dodano w komunikacie.

Covid-19, a gospodarka światowa

- Dostępne informacje dotyczące sytuacji gospodarczej na początku br. wskazują na utrzymywanie się dekoniunktury w sektorze usług, przy dalszym wzroście produkcji przemysłowej w tej gospodarce. Inflacja w gospodarce światowej - mimo pewnego wzrostu w części krajów w styczniu - kształtuje się na niskim poziomie. Główne banki centralne utrzymują niskie stopy procentowe oraz prowadzą skup aktywów. Mimo niepewności dotyczącej rozwoju pandemii utrzymują się optymistyczne nastroje na międzynarodowych rynkach finansowych. Towarzyszy temu wzrost cen surowców na rynkach światowych, w tym ropy naftowej - informuje NBP.

 

Źródło: wnp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze