Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nad Polskę nadciągają silne burze! Sprawdź jak przygotować się na nadchodzącą pogodę

am
AKTUALIZOWANY 20:49 25 sierpnia 2018
20:49 25 sierpnia 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Do siedmiu wzrosła liczba województw, w których obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami lub intensywnymi opadami deszczu - podał w sobotę po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia obowiązują w niemal całej wschodniej części kraju.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami obowiązują we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego, a także na całym obszarze Podlasia i Lubelszczyzny. Alert przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje w południowej części województw śląskiego i małopolskiego, a w niemal całym województwie podkarpackim obowiązuje ostrzeżenie przed burzami z gradem. 

Jak podaje IMGW, opady lokalnie mogą wynieść do 40 mm, a prędkość wiatru w porywach może wynieść do 80 km/h. 

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega IMGW. 

O tym, jak bezpiecznie przetrwać burze, informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu. 

Źródło: IMiGW,IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze