Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Na Jasnej Górze tłum motocyklistów. Sezon na motory rozpoczął się mszą

ajg 14:56 11 kwietnia 2021
Zlot Gwiaździsty na jasnogórskich błoniachFacebook
Na jasnogórskich błoniach zaroiło się od motocyklistów z całej Polski. Mimo pandemicznych obostrzeń kilka tysięcy osób wzięło udział w mszy świętej w intencji bezpiecznej jazdy. W niedzielę odbył się XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasnej Górze — poinformowało Polskie Radio Katowice.

Organizatorem XVIII Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. ks. Peszkowskiego jest stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Początkowo „modlitewne rozpoczęcie sezonu” miało trwać 2 dni. Jednak ze względu na obostrzenia, a przede wszystkim zamknięte z ich powodu hotele, ograniczono jego program tylko do mszy na błoniach jasnogórskich w niedzielę.

Organizatorzy zastrzegli, że „każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania przepisów sanitarno-epidemiologicznych dotyczących COVID-19 oraz posiadania maseczki ochronnej, a także zachowania dystansu 1,5 m od innych uczestników”.

 „Pielgrzymi są dość zdyscyplinowani”

Ze swojej strony ojcowie paulini z Klasztoru na Jasnej Górze zgodzili się na organizację imprezy tylko pod warunkiem zachowania obostrzeń.

- To coroczna pielgrzymka motocyklistów. Zwykle przybywa na nią ok. 100 tysięcy osób, w tym roku, ze względu na pandemię organizatorzy ograniczyli tę liczbę — poinformował o. Michał Legan, rzecznik Jasnej Góry. „My na Jasnej Górze postaraliśmy się o to, by wszystkie obostrzenia były przestrzegane. Pielgrzymi są dosyć zdyscyplinowani, widzimy, że zachowują na placu, podczas mszy dystans społeczny, widzimy, że korzystają z rozwożonych preparatów do dezynfekcji rąk. Cieszymy się bardzo z ich odpowiedzialności” - dodał.

Źródło: radio.katowice.pl/wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze