Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Muzułmanie rozpoczęli Ramadan. Państwo Islamskie intensyfikuje swoje działania

zm 12:22 19 czerwca 2015
Flickr/ DVIDSHUB/ CC BY-SA 2.0
W tym tygodniu muzułmanie na całym świecie zaczynają Ramadan. To dla wyznawców islamu święty czas, w którym koncentrują się przede wszystkim na wstrzemięźliwości i dobrych uczynkach.

Ramadan to dla wyznawców islamu czas nie tylko postu, muzułmanie poszczą od wschodu do zachodu słońca, ale także modlitwy, czytania Koranu oraz skupienia na dobrych uczynkach. Na zakończenie 30-dniowego okresu Ramadanu, muzułmanie świętują odwiedzając się nawzajem w domach.

Chociaż tradycyjnie czas świętowania oznacza zawieszenie sporów i konfliktów, jak podaje serwis The Washington Post, okres trwania Ramadanu to także czas zwiększonej aktywności działania Państwa Islamskiego oraz innych grup terrorystycznych, które w miesiącu postu intensyfikuje swoje działania związane z ideą świętej wojny - dżihadu.

Do pierwszych ataków doszło już w środę, dzień przed kalendarzowym rozpoczęciem Ramadanu. Do serii zamachów na meczety w stolicy Jemenu Sanie, w których zginęło 31 osób, a dziesiątki zostało rannych, przyznało się właśnie Państwo Islamskie.

Jak podaje Grupa Soufan, zajmująca się badaniem terroryzmu, zjawisko zintensyfikowania ataków w okresie Ramadanu występowało także w poprzednich latach.

Źródło: TOK FM,washingtonpost.com, abs-cbnnews.com,dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze