Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mosbacher: Sprawa praworządności w Polsce jest silnie upolityczniona

A.N. 16:17 25 lutego 2020
Gazeta Polska/fot. Tomasz Hamrat
"Osobiście uważam, że sprawa praworządności w Polsce jest silnie upolityczniona i Unia Europejska nie stroni od używania tej kwestii do osiągnięcia swoich celów" – powiedziała wywiadzie dla "Super Expressu" ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher

Georgette Mosbacher zapewniła, że Polska jest dobrze postrzegana w Stanach Zjednoczonych. Jak zauważyła kwestia praworządności w Polsce jest znacznie upolityczniona i części zachodnich elit zależy na przedstawianiu naszego kraju w złym świetle.

– Mam wrażenie, że Zachód nie pogodził się jeszcze z faktem, że Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej od dawna nie są już peryferiami Europy, którymi uczynił je komunizm –powiedziała  ambasador USA w Polsce w rozmowie z "Super Expressem". 

– Polska jest dziś najszybciej rozwijającym się krajem Unii Europejskiej, jesteście znakomicie wykształconym społeczeństwem i doskonale radzicie sobie w konkurencji z resztą Europy. Na Zachodzie niekoniecznie czują się z tym komfortowo. Polska jest dziś dużym graczem na arenie międzynarodowej. Wiem to od pierwszej chwili, kiedy przyjechałam do Warszawy. Stany Zjednoczone to wiedzą, ale wydaje mi się, że w stolicach zachodniej Europy jeszcze tego nie rozumieją – dodała.

Źródło: se.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze