Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Wójcik o Schetynie: Znowu kłamie!

sm 10:45 23 sierpnia 2019
Grzegorz Schetyna znowu kłamie - napisał w piątek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odnosząc się do zarzutów Grzegorza Schetyny dotyczących budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości. Wiceminister zapowiedział też, że resort przygotuje stanowisko w tej sprawie.

 

 

W piątkowej rozmowie w TOK FM szef PO Grzegorz Schetyna mówił m.in., że to, co dzieje się w resorcie sprawiedliwości, to jest "obraz demoralizacji władzy, zepsucia, wykorzystania instytucji państwowej, urzędników państwowych, ich możliwości, które daje praca w Ministerstwie Sprawiedliwości do polityki nienawiści, do szkalowania sędziów". "Do takiego - porównałbym do tego, co działo się kiedyś - to znaczy do takiej bolszewickiej metody niszczenia ludzi".

 

"Powiedzmy sobie o pieniądzach, o budżecie. Porównywaliśmy teraz. Widziałem takie dane, różnica budżetów, jak zmieniał się budżet Ministerstwa Sprawiedliwości. W 2011-2015 nasze czasy, PO - różnica - około 25-26 mln. Wzrost o tyle. Teraz 2015-2019, kiedy jest Ziobro i PiS - 446 mln. Chciałem zapytać gdzie są te pieniądze i czemu one służyły?" - pytał w piątkowej rozmowie w TOK FM szef PO Grzegorz Schetyna.

 

Do jego słów odniósł się na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Mikołaj Wójcik. "P. Grzegorz Schetyna znowu kłamie! Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 - 249 mln zł; 2016 - 246 mln zł; 2017 - 258 mln zł; 2018 - 245 mln zł; 2019 - 231 mln z. Nastąpił zatem spadek o 7%.Jakich ma Pan doradców??? Oczekuję przeprosin za te manipulacje. Będzie stanowisko resortu" - napisał na Twitterze wiceminister Michał Wójcik.

 

 

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze