Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Sasin proponuje nowy termin spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych

RO 16:05 23 lipca 2020
Spotkanie to odpowiedź na zarzuty związkowców obawiających się, że PGG nie przetrwa najbliższych trzech miesięcy.flickr
Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, zaprosił liderów związkowych na spotkanie we wtorek 28 lipca. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 24 lipca, ale związkowcy nie przyjęli tego zaproszenia.

Jak zapowiedziano na zaproszeniu, podczas spotkania zarząd Polskiej Grupy Górniczej (PGG) przedstawi prezentację dotyczącą dalszego funkcjonowania spółki. 

Spotkanie ma się odbyć w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. 

Spotkanie to odpowiedź na zarzuty związkowców obawiających się, że PGG nie przetrwa najbliższych trzech miesięcy.

Ministerstwo Aktywów Państwowych przekonuje, że od momentu powstania prowadzi intensywne prace nad strategią zmierzającą do transformacji sektora energetycznego i wydobywczego.
Dzięki tym działaniom Agencja Rezerw Materiałowych utworzy rezerwę strategiczną węgla kamiennego na cele energetyczne. Szacowana wartość węgla na potrzeby jej utworzenia wynosi około 130 mln zł netto.

Prezesi spółek energetycznych potwierdzili w ostatnich dniach wolę zakupu zakontraktowanego węgla od Polskiej Grupy Górniczej.

- Od momentu powstania Ministerstwo Aktywów Państwowych prowadzi intensywne prace nad strategią zmierzającą do transformacji sektora energetycznego i wydobywczego. Z jednej strony zapewni ona bezpieczeństwo energetyczne, z drugiej da branży długoterminową stabilność w zmieniających się warunkach zewnętrznych - przekonuje resort aktywów państwowych.

Jak przyznano, czynnikiem obciążającym, którego nikt nie był w stanie wcześniej przewidzieć, stała się pandemia koronawirusa.

- Zachwiała ona całym rynkiem energetycznym, zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną o 10 proc. Wszystko to doprowadziło w branży wydobywczej do bardzo poważnego kryzysu. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji rządu epidemię w kopalniach udało się opanować. Sytuacja finansowa wymaga jednak zdecydowanych działań - przekonuje MAP.

Jak zapewniono, Ministerstwo Aktywów Państwowych prowadzi intensywne prace koncepcyjne, analityczne i nadzorcze, zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonowania sektora górniczo-energetycznego w Polsce. Prace te prowadzone są wspólnie z zarządami spółek górniczych, energetycznych i jednostkami naukowo-badawczymi.

Źródło: WNP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze