Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

M. Dworczyk: wykonano już ponad 3,6 mln szczepień

mm 15:11 4 marca 2021
Chcemy wydłużyć czas między 1. a 2. dawką szczepionki, zgodnie z zaleceniami producenta - powiedział DworczykK. Maj/KRPM
W ramach Narodowego Programu Szczepień wykonano już ponad 3,6 mln szczepień. Pierwszą dawkę otrzymało ponad 2,3 mln osób. Deklarowaliśmy, że do końca Q1 zaszczepimy min. 3 mln osób – ten cel na pewno będzie zrealizowany – poinformował Michał Dworczyk z KPRM.

Już do 7 marca zaszczepionych zostanie ponad 90 proc. nauczycieli szkół podstawowych, średnich i wykładowców. Do 14 marca zakończymy szczepienia wszystkich nauczycieli – dodał minister.

Dworczyk powiedział, że 11 marca rozpocznie się trzydniowy zapis na szczepienia dla osób w wieku 69 lat. Następnie 18-20 marca będą rejestrowane roczniki 1952-1954. Od 22 do 24 marca rejestracja roczników 1954-1956 i od 25 będzie ponowna rejestracja pacjentów 70+.

– 10 marca rozpoczynamy rejestrację grupy „1b” czyli pacjentów przewlekle chorych, zaś 15 marca rozpoczniemy proces szczepień tej grupy – powiedział Michał Dworczyk.

Minister dodał: liczymy, że na koniec Q1 pierwszą dawką będzie zaszczepionych ok. 3,5 mln Polaków. Wprowadzamy pewne zmiany, zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej – w oparciu o aktualny stan wiedzy, który przedstawiają na bieżąco naukowcy”.

Osoby, które przebyły zakażenie, a jest ich ok. 1,5 mln – będą szczepione po 6 miesiącach od zakażenia, jedną dawką. To rekomendacja Rady Medycznej, wynikająca z aktualnego stanu badań nad wirusem i szczepionkami.

Źródło: KRPM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze