Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lichocka: Spotkanie prezydenta Dudy z prezesem Kaczyńskim odbyło się w przyjaznej atmosferze. Wszystko idzie w dobrym kierunku!

M.N. 20:27 20 października 2017
Telewizja Republika
– Z tego co mówiła pani Beata Mazurek spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i wszystko idzie w dobrym kierunku. Do części poprawek prezydent nie miał zastrzeżeń. Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu – powiedziała dla Telewizji Republiki Joanna Lichocka.

– Z tego co mówiła pani Beata Mazurek spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i wszystko idzie w dobrym kierunku. Do części poprawek prezydent nie miał zastrzeżeń. Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu. PiS i prezydent zobowiązali się do przeprowadzenia tej reformy. Jestem pewna, że uda nam się tego dokonać – mówiła.

– Pamiętam, że Lech Kaczyński również nie był zwolennikiem opublikowania aneksu WSI. Jeżeli takie porozumienie zapadło między prezesem PiS, a prezydentem, że nie trzeba go opublikować, to musimy to szanować – zaznaczyła.

„ Barbórka w tym roku będzie wyjątkowa”

– Barbórka w tym roku będzie wyjątkowa – powiedziała Lichocka. Nawiązała do Programu dla Śląska, który Ministerstwo Rozwoju przygotowuje ze stroną społeczną, to jeden ze 185 kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Jego efektem ma być m.in. wzmocnienie gospodarcze województwa śląskiego.

„Program będzie się opierał na wykorzystaniu kapitału ludzkiego, który tutaj jest, na wsparciu procesów mających na celu poprawę infrastruktury energetycznej i transportowej czy działań związanych z ochroną środowiska” – powiedział wiceminister podczas piątkowego wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej w Katowicach.

– W tym tygodniu została przegłosowana przez senat ustawa o świadczeniu rekompensaty za utratę prawa do bezpłatnego węgla. Zaraz po podpisaniu przez prezydenta ta rekompensata będzie mogła być wypłacana. Ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych do końca roku otrzyma po 10 tys. zł jednorazowej rekompensaty za utracony deputat węglowy. Uprawnione będą również wdowy i sieroty, które pobierają świadczenia po górnikach. Aby otrzymać tę rekompensatę trzeba będzie wypełnić wniosek – powiedziała.

Służba zdrowia

– Zwiększenie nakładu na służbę zdrowia ma już miejsce w tym roku. Rząd podwyższył środki dla rezydentów o 40 proc. W stosunku do tego, co było w zeszłym roku w przyszłym będzie o 14 mld złotych więcej środków przeznaczonych na służbę zdrowia. Największy wzrost nastąpi w najbliższych 3/4 latach. Mam nadzieję, że wszyscy wkrótce odczują poprawę w świadczeniach zdrowotnych – mówiła Lichocka.

– Po latach zapaści i niszczycielskiej polityce PO i PSL trzeba służbę zdrowia postawić na nogi. Musimy wszystko zrobić tak, aby działała ona poprawnie i uczciwie – dodała.

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze