Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krwawe żniwo konfliktu na wschodzie Ukrainy. Giną ukraińscy żołnierze i cywile

mk 13:35 29 lipca 2014
twitter/@unian
Co najmniej 10 ukraińskich wojskowych zginęło a 55 zostało rannych w ciągu ostatniej doby w operacji zbrojnej przeciwko prorosyjskim dywersantom na wschodzie kraju. W Gorłówce, w obwodzie donieckim, śmierć poniosło 17 cywilów, w tym troje dzieci.

Jak podały we wtorek miejscowe władze śmiertelne ofiary w Gorłówce to następstwo ostrzału artyleryjskiego centrum tego 250-tysięcznego miasta. Władze miejskie informują też o 43 rannych i wielu zniszczonych budynkach.

Ciężkie walki między separatystami prorosyjskimi a siłami ukraińskimi trwają w Gorłówce od niedzieli. Wojska ukraińskie okrążyły miasto, lecz dotychczas do niego nie wkroczyły ze względu na zacięty opór rebeliantów.

Informując o stratach sił rządowych rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko oświadczył, że siły antyterrorystyczne nie ostrzeliwują bojowników, którzy chronią się na terenach zamieszkanych.

– W ciągu ostatniej doby lotnictwo sił operacji antyterrorystycznej wykonało dziesięć wylotów bojowych. Artyleria sił zbrojnych Ukrainy dokonała pięciu zmasowanych ostrzałów artyleryjskich stanowisk terrorystów, które znajdowały się poza zaludnionymi miejscami – powiedział Łysenko na konferencji prasowej w Kijowie.

Prorosyjscy terroryści opanowali w kwietniu znaczne obszary obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Obecnie w krwawych walkach są oni wypierani przez ukraińskie siły rządowe.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze