Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kraska: Ponad 15,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Trzecia fala jest faktem

mm 9:00 3 marca 2021
Nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał – powiedział KraskaFot. PAP/Leszek Szymański
Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu. Dzisiaj mamy 15 698 nowych potwierdzonych przypadków. To jest prawie dwukrotnie więcej niż wczoraj – powiedział wiceszef MZ Waldemar Kraska.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że tydzień temu w środę potwierdzonych zakażeń było 12 146, a 372 osoby zmarły. Z kolei dwa tygodnie temu potwierdzono 8 694 zakażenia, a zmarło 279 osób.

Kraska dodał, że jeżeli porównamy tydzień do tygodnia do poprzedniej środy, to wzrost wynosi 3,5 tysiąca. – Czyli widzimy, że tych nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał. Także 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, czy też chorób współistniejących – dodał Kraska.

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że niepokojące jest również to, iż do szpitali trafia coraz więcej osób z COVID-19. – W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory – jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn – mówił.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze