Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Korupcyjne zarzuty wobec Sławomira Nowaka. Kaucja w wysokości 1 mln zł

a.ka 15:45 8 stycznia 2021
Kaucja za wykroczenie
Prokurator zdecydował o karze dla Pawła G., ma 7 dni, aby wpłacić 1 mln zł kaucji.W piątek prokuratura Okręgowa w Warszawie zadecydowała o tym, że Paweł G. ma 7 dni, aby wpłacić 1 mln zł kaucji. Według ustaleń przekazał Sławomirowi Nowakowi za pośrednictwem spółki Europe Partners łapówkę w wysokości 77 tys. zł.

Jak donosi Aleksandra Skrzyniarz — rzeczniczka zajmująca się tą sprawą, Łukasz Z. przyjął pieniądze w imieniu Nowaka.

Śledztwo dowodzi, że sprawa miała dotyczyć spierania małopolskiej spółki, której wiceprezesem jest Paweł G., w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego obsługi autostrad w obwodzie lwowskim.

Kaucja za wykroczenie

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, podejrzany o czyn Paweł G. nie przyznaje się obecnie do winy, lecz prokurator Jan Drelewski zadecydował o tym, że oskarżony ma wpłacić 1 mln zł kaucji, a także ma zakaz kontaktowania się z resztą podejrzanych. Dodatkowo Paweł G. otrzymał zakaz opuszczania kraju i zatrzymano mu paszport.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanego tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Współpracownik Tuska

Paweł G. to wiceprezes małopolskiej spółki MGGP, która świadczy usługi kompleksowe z zakresu inżynierii i geoinformacji, ale także były doradca Ewy Kopacz i współpracownik byłego premiera Donalda Tuska.

Źródło: interia wydarzenia

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze