Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny "popis" posłanki Lewicy. Chodzi o samobójstwo księdza

JJ 8:31 24 stycznia 2021
Youtube/Janusz Jaskółka
– Jeszcze po śmierci musiał kogoś skrzywdzić – w taki sposób posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska miała skomentować artykuł o samobójstwie księdza w jednym z poznańskich kościołów. Według informacji internautów, polityk usunęła już swój komentarz. To nie pierwszy, bardzo delikatnie mówiąc „kontrowersyjny”, wpis posłanki Prokop-Paczkowskiej w ostatnim czasie.

– Na pozbawione szacunku do zmarłych wpisy oburzają się już nawet ludzie z piorunem w profilowym – napisał na Twitterze szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki, załączając screen komentarza lewicowej polityk pod artykułem o samobójczej śmierci kapłana. W rozmowie z portalem tvp. Info Matecki, nawiązując do poprzedniego wpisu parlamentarzystki – na temat masakry chrześcijan w Etiopii - ocenia, że Małgorzata Prokop-Paczkowska powinna zrzec się mandatu posła.

Na zamieszczonym przez szczecińskiego polityka zrzucie ekranu widać także odpowiedź na komentarz posłanki. Jedna z czytelniczek portalu naTemat, gdzie ukazał się artkuł o śmierci księdza, zwróciła się do Prokop-Paczkowskiej: – Proszę nie robić Lewicy wstydu takimi komentarzami. Chcemy szacunku do człowieka, pomocy przy problemach natury psychicznej, a takie komentarze przy ludzkiej tragedii? Serio? To człowiek!

 

 

Jak pisaliśmy wczoraj, posłanka Lewicy napisała w mediach społecznościowych, komentując rozstrzelanie 750 chrześcijan w Etiopii: „Po co Kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń”. Klub Lewicy przeprosił za zaistniałą sytuację oraz zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec Prokop-Paczkowskiej. Posłanka również przeprosiła za wpis. W rozmowie z PAP stwierdziła, że jej wypowiedź była „zbytnim skrótem myślowym”.

– Bardzo współczuję rodzinom ofiar i ubolewam, że religijne wojny od wieków zbierają krwawe żniwo i dzieje się to także w XXI wieku. Moją intencją nie było nikogo ranić ani obrazić, wpis był zbytnim skrótem myślowym, przepraszam – przekazała w rozmowie z PAP.

 

Radny Matecki sprawdził komentarze pod postem na facebookowym profilu portalu naTemat.pl – to tam bowiem zamieszczono artykuł o samobójstwie księdza, i to tam posłanka miała go skomentować. Działacz PiS nie znalazł komentarza polityk Lewicy. Według Anny Palus, koordynatorki poznańskiej Wiosny Kobiet, Prokop-Paczkowska usunęła swój komentarz.

 

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze