Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny przywódca bojkotuje obchody święta 9 maja. Prezydent Finlandii nie pojedzie do Moskwy

zm 21:50 25 marca 2015
FLICKR/lowcomm/CC BY-ND 2.0
Prezydent Finlandii Sauli Niinistoe nie weźmie udziału w obchodach Dnia Zwycięstwa 9 maja w Moskwie w związku z konfliktem na Ukrainie - poinformowała kancelaria prezydenta.

Rzeczniczka prezydenta Liina Aulin powiedziała, że o negatywnej decyzji został już poinformowany rosyjski komitet organizacyjny obchodów 70. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Natomiast szwedzki rząd do środy, jak podała agencja TT, nie podjął jeszcze decyzji, czy i w jakiej formie na uroczystościach w Moskwie będzie reprezentowana Szwecja.

W zeszłym tygodniu szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow powiedział, że zaproszenia do udziału w moskiewskim Dniu Zwycięstwa 9 maja br. skierowano do przywódców 68 państw. Dotąd udział potwierdzili liderzy 26 państw, w tym Chin, Indii, RPA, Mongolii, Wietnamu, Korei Północnej, Kuby, a także szefowie UNESCO i Rady Europy. Oczekiwana jest obecność prezydentów Czech i Cypru oraz premiera Grecji; potwierdzono też przyjazd delegacji Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Serbii, Czarnogóry, Islandii, Norwegii.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel odrzuciła zaproszenie do udziału 9 maja w defiladzie w Moskwie. Natomiast 10 maja w Moskwie złoży wraz z prezydentem Rosji Władimirem Putinem wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza pod murem Kremla.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze