Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne załamanie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

mm 7:32 22 kwietnia 2021
Fot. Canva
Dzisiaj dużo chmur, przelotny deszcz i krupa śnieżna, na północy też deszcz ze śniegiem. Miejscami burze. Temperatura maksymalna od 8 do 12 st. C, na wybrzeżu około 6 st C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Nad morzem porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 85 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami wydano dla przeważającej części woj. pomorskiego i północnej części woj. zachodniopomorskiego.

W pierwszym z wymienionych województw ostrzeżenia będą obowiązywały do godz. 16. Prognozuje się wystąpienie tam silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, a nad samym morzem od 40 do 55 km/h, w porywach do 85 km/h.

W woj. zachodniopomorskim alerty będą obowiązywały w czwartek do godz. 18. IMGW prognozuje wystąpienie tam silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 75 km/h. Wiatr będzie wiał z północnego zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Źródło: IMGW, TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze