Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna edycja programu "Małopolska pszczoła". Pomoc dla owadów i pszczelarzy

DW 14:43 31 stycznia 2021
Pszczołapixabay
Zarząd województwa małopolskiego przeznaczył 450 tys. zł na działania związane z ochroną pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających w ramach kolejnej edycji programu „Małopolska Pszczoła”.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią i ochroną zwierząt.

Wicemarszałek Małopolski, Łukasz Smółka, podkreślił, że pszczelarstwo ma w Polsce wielowiekową tradycję, a nasz kraj zajmuje jedno z czołowych miejsc w Unii Europejskiej pod względem liczby rodzin pszczelich oraz produkcji miodu.

Główne działania, na jakie mogą liczyć na wsparcie w ramach konkursu, to m.in. ochrona naturalnych siedlisk dzikich pszczół oraz pszczelich pastwisk, czyli terenów, na których zbierają nektar, a także promowanie pszczelarstwa i ekologicznych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Promowane będzie też pszczelarstwo jako tradycyjna forma gospodarowania na obszarach wiejskich.

Na obecną edycję konkursu przeznaczono 450 tys. zł. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zainteresowani udziałem w konkursie na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 22 lutego br.

- Ten potencjał należy pielęgnować w Małopolsce, tym bardziej, że celem pszczelarstwa jest nie tylko wytwarzanie miodu i produktów pszczelich, ale jest ono nieodzownym elementem rolnictwa – podkreślił Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Źródło: zarząd województwa małopolskiego

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze