Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Karski: Nikt nie jest przeciwko praworządności. Nam chciano zafundować uznaniowe działanie

AS 18:50 26 lipca 2020
Telewizja Republika
- Nikt nie jest przeciwko praworządności, czyli rządom prawa. Natomiast chciano nam zafundować uznaniowe działanie: jeśli nie postępujesz zgodnie z naszymi poleceniami, jeśli nie jesteś uległy, a twoje postępowanie nie jest zgodne z lewicowymi normami, to będziesz karany finansowo. To się nie udało - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, europoseł PiS.

– Mamy dosyć dobry budżet. Polska jeszcze nigdy nie otrzymała tak wielkich środków w ramach siedmioletniej perspektywy finansowej. Do tej pory było to 350 – 400 mld złotych. W tej chwili jest to 750 mld złotych. To znaczące środki  - stwierdził polityk.

– Obawy dotyczące łączenia przestrzegania praworządności, badania jej przestrzegania z wydatkowaniem środków unijnych okazały się na wyrost - dzięki dobrej taktyce negocjacyjnej i sukcesowi premiera Mateusza Morawieckiego - zaznaczył.

–  Ale żeby było jasne – nikt nie jest przeciwko praworządności, czyli rządom prawa. Natomiast to, co chciano nam zafundować, to było uznaniowe działanie: jeśli nie postępujesz zgodnie z naszymi poleceniami, jeśli nie jesteś uległy, a twoje postępowanie nie jest zgodne z jakimiś lewicowymi normami, to będziesz karany finansowo. To się nie udało - podkreślił profesor Karol Karski. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze