Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW apeluje: w czwartek mróz i opady śniegu w całym kraju

AR 9:31 11 lutego 2021
Wiatr północny i północno-zachodni z bardzo silnymi jego porywami na północy krajuPAP
Od -12 do -2 st. C - taką temperaturę zapowiadają na czwartek meteorolodzy. Śnieg ma padać w całym kraju. Intensywne opady w pasie od Wybrzeża poprzez centrum kraju do obszarów górskich - powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

W czwartek rano w Polsce możliwe są oblodzenia na wielu odcinkach dróg. Kierowcy powinni uważać także na błoto pośniegowe.

Zachmurzenia będzie duże - przewidują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Jeśli gdzieś wyjdzie słońce, to tylko na Pomorzu - zaznaczył Walijewski.

W ciągu dnia w czwartek utrzymają się niskie temperatury z ostatnich dni. -12 st. C na Suwalszczyźnie, -11 st. C w Zakopanem i kotlinach górskich. W centrum ma być od -9 do -7 st. C, a na Wybrzeżu -2 st. C.

- Opady śniegu będą występować na większości obszaru kraju - podał rzecznik IMGW.

- W centrum przyrost pokrywy śnieżnej prognozujemy na 10 cm. Na Wybrzeżu spadnie od 4 do 2 cm śniegu, spore opady też na południu - dodał.

Wiatr północny i północno-zachodni z bardzo silnymi jego porywami na północy kraju. W górach wiatr nawet do 90 km/h. Możliwe zawieje i zamiecie.

- Nie są to warunki do uprawiania turystyki górskiej. Szlaki są oblodzone. Świeży śnieg spadł na poprzednią pokrywę, już topniejącą. Zatem, rośnie prawdopodobieństwo zejścia lawin - ostrzegł Walijewski. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze