Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Giuseppe Tornatore nakręcił spoty zachęcające do szczepień [WIDEO]

mm 8:50 19 stycznia 2021
PAP/EPA
Laureat Oscara, włoski reżyser Giuseppe Tornatore nakręcił trzy spoty zachęcające do szczepień przeciw koronawirusowi. Powstały na zamówienie rządowego komisarza do spraw pandemii. Pierwszy zaprezentowany krótki film ma wyjątkowo sugestywny przekaz i formę.

„Nakręciłem trzy spoty, trylogię. Pierwszy jest gotowy, drugi w montażu, potem będę pracować nad trzecim. Być może będzie też czwarty” – powiedział twórca oscarowego filmu „Kino Paradiso”.

Tornatore podkreślił: „osób, które jeszcze się wahają, albo mówią, że nie chcą się zaszczepić, nie można winić, ale trzeba je rozumieć i im pomagać”. Dodał, że to do nich kieruje swoje krótkie filmy w ramach kampanii mającej na celu przekonanie rodaków.

„Pokój objęć” to tytuł pierwszego spotu.

Jego bohaterkami są starsza kobieta i jej córka oddzielone plastikową przezroczystą kurtyną, przez którą mogą się objąć. Sceneria przywołuje prawdziwe miejsca, pokoje objęć w domach opieki dla seniorów. Córka wyznaje matce, że ma wiele wątpliwości. W ich dialogu nie pada słowo „szczepionka”. Gdy starsza kobieta przekonuje ją, wiatr unosi i porywa odgradzającą je zasłonę.

„To plastik, w który owinięte jest nasze życie” – wyjaśnił Giuseppe Tornatore. Zaznaczył, że w spotach chciał uniknąć warstwy informacyjnej oraz dydaktycznej, a zamiast tego zachęcić do refleksji, skupiając się na emocjach.

Muzykę skomponował Nicola Piovani, laureat Oscara za ścieżkę filmową do obrazu „Życie jest piękne” w reżyserii Roberto Benigniego. Kompozytor i pianista chorował ciężko jesienią na Covid-19 i spędził w szpitalu pięć tygodni.

Do tej pory we Włoszech zaszczepiono ponad 1,1 miliona osób.

Źródło: pap.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze