Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Geopolityczny tygiel". Dr Targalski: Wszelkie sposoby identyfikacji wyborczej zniesiono

jm 21:07 12 marca 2021
- Nie wolno przechowywać potwierdzeń, że ktoś nie ma obywatelstwa albo nie może glosować. - powiedział na antenie TV Republika Dr Targalski.pixabay/Free-Photos
W dzisiejszym odcinku swojego autorskiego programu „Geopolityczny tygiel” na antenie Telewizji Republika dr Jerzy Targalski omówił temat nowej ordynacji wyborczej w Stanach. Politolog poruszył temat wyborów korespondencyjnych. Dr Targalski odniósł się do powołanego Komitetu do Spraw Ochrony Instytucji Demokratycznych.

- Nowa ordynacja wyborcza ma 791 stron. Wystarczy jednak poświęcić czas punktom, które legalizują bezprawie. (...) Dotychczas wybory organizowały poszczególne Stany. Teraz to się kończy. Ordynacja wyborcza ma dotyczyć całych Stanów. Jeżeli nowa ordynacja wyborcza w USA wejdzie w życie, to będzie realizacja zasady: raz zdobytej władzy nie oddamy - mówił gospodarz programu „Geopolityczny tygiel”.

 

- Jak mają wyglądać wybory? Rozszerzone wybory korespondencyjne dają szanse największych fałszerstw. Wyborcy nie muszą się identyfikować . Wszelkie postanowienia dotyczące identyfikacji wyborców zostały zniesione. W 50 stanach wprowadzono rejestracje online bez zdjęcia id, czyli identyfikacji. Wystarczy oświadczenie ,,na honor", że jest tym, za którego się podaje - mówił dr Targalski.

- Wyborcy nie będzie można zidentyfikować. Wprowadzono system, ze głosować może każdy wielokrotnie. Nie wolno identyfikować według adresu. Nie wolno porównywać list wyborczych z różnych stanów. Oznacza to, że ktoś może zarejestrować się nawet w 50 stanach i wysłać 50 kopert do komisji wyborczych. (...) Takiego systemu jeszcze nikt nigdy nie wymyślił. - dodał prowadzący.

 

- Głosować może każdy. Dlatego demokracji otwierają granice dla imigrantów. Można się rejestrować nie będąc pełnoletnim. Posiadanie praw obywatelskich nie ma już znaczenia. - podsumował prowadzący program ,,Geopolityczny tygiel".

- Powołano Komitet do Spraw Ochrony Instytucji Demokratycznych. Co będzie robił? będzie ścigał osoby, które będą rozpowszechniały mylne informacje odnośnie wyborów. (...) Jeśli ktoś napisze, że doszło do fałszerstwa wyborczego to będzie rozpowszechniał mylne informacje i będzie podlegał karze.

- Rosjanie chcieliby ograniczyć wpływ Iranu w Syrii. Byłoby to w interesie Izraela. Ma to na celu zacieśnienie stosunków z Turcją i współpracę z Izraelem. (...) Pozycja Turcji i Rosji w Syrii dzięki temu raczej się umocni. - skomentował gospodarz programu „Geopolityczny tygiel" dr Jerzy Targalski.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze