Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Episkopat zachęca do zamieszczania zdjęć z hasztagiem #WszystkichŚwiętych i #Zaduszki po to, by...

PR 12:33 1 listopada 2018
pixaby
- Kwiaty i znicze, które stawiamy na grobach naszych bliskich zmarłych, są wyrazem naszej pamięci. A ta pamięć prowadzi do modlitwy, która jest najcenniejszym darem, jaki możemy im dać. Zachęcam do umieszczania zdjęć z hasztagiem #WszystkichŚwiętych i #Zaduszki, aby przypomnieć naszym znajomym, by modlili się w intencji tych, którzy odeszli – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu.

 - Kwiaty i znicze, które stawiamy na grobach tych, których kochamy, są wyrazem naszej pamięci, ale nie tylko. Jest to zaproszenie do modlitwy w intencji zmarłych. Dlatego zachęcam bardzo serdecznie do umieszczania na Twitterze i Facebooku w tych dniach zdjęć z pięknych cmentarzy oznaczając je #WszystkichŚwiętych i #Zaduszki, aby w ten sposób zaprosić swoich bliskich, przyjaciół, znajomych do modlitwy w intencji naszych zmarłych, bo to jest dla nich najcenniejszy dar – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik zauważył, że 1 listopada wspominamy wszystkich świętych Kościoła, pośród których mogą być nasi krewni, dziadkowie – jak przypomina papież Franciszek – o czym my nawet nie wiemy.

-Dlatego w tym dniu udajemy się na groby zmarłych, aby prosić ich o modlitwę w naszej intencji, bo wierzymy w świętych obcowanie – podkreśla rzecznik Episkopatu.

2 listopada udajemy się na groby zmarłych, aby modlić się za tych, którzy jeszcze nie są święci.

- Przynagla nas do tego wiara w świętych obcowanie – o czym mówimy podczas Mszy Świętej w Wyznaniu Wiary. Polska jest chyba jedynym krajem, gdzie Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny jest tak uroczyście i pięknie obchodzony – podkreślił rzecznik Episkopatu Polski.

Abp Stanisław Gądecki powiedział, że jesteśmy zobowiązani do modlitwy za zmarłych. 

Tak jak my oczekujemy modlitwy ze strony naszych bliskich zmarłych, tak też jesteśmy zobowiązani do modlitwy za nich. Ten, kto miłuje tych, którzy zmarli, kto ich szanuje, ten się za nich modli – o znaczeniu #WszystkichŚwiętych o #Zadusz mówi @Abp_Gadecki https://t.co/DOfGchLOOt

— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) 31 października 2018

 

Na Twitterze, pojawia się coraz więcej zdjęć z hasztagami, o których pisał ks. Rytel-Andrianik.

 

Źródło: twitter.com/EpiskopatNews

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze