Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Elon Musk przestrzega: Wyścig w zakresie sztucznej inteligencji doprowadzi do wybuchu III wojny światowej

sm 14:46 8 września 2017
Elon Musk ostrzega przed światowym konfliktem. Według niego najprawdopodobniejszą przyczyną III wojny światowej będzie globalny wyścig sztucznej inteligencji! Niecały miesiąc temu podpisał wraz innymi liderami robotyki list do ONZ z wezwaniem do wprowadzenia zakazu pracy nad rozwojem sztucznej inteligencji.

Dyrektor generalny w Tesla Inc., Elon Musk wyrażając swoją opinię odpowiedział na komentarz Władimira Putina, który stwierdził, że ten kto zostanie liderem sztucznej inteligencji, stanie się władcą świata! Putin powiedział w piątek, że rozwój sztucznej inteligencji może przynieść zarówno olbrzymie korzyści, jak i trudne do przewidzenia zagrożenia, jednak „kto stanie się liderem w tej dziedzinie, ten stanie się władcą świata”. Wydaje się, że prezydent Rosji będzie chciał stanąć do tych zawodów.

Nie od dziś, największe państwa łożą na rozwój technologii niesamowite sumy pieniędzy. Jednym z nich są Stany Zjednoczone, które opłacają projekty badawcze takich firm jak Google, czy Microsoft. Okazuje się, że także Chiny i Rosja starają się im dorównać, o czym wspomina Elon Musk. „Chiny, Rosja, wkrótce wszystkie kraje mające silnie rozwiniętą naukę w zakresie technologii komputerowej [będą chciały wieść prym]. Wyścig w zakresie sztucznej inteligencji na poziomie narodowym może być, (w mojej opinii) jednym z najbardziej prawdopodobnych powodów do wybuchu III wojny światowej”.

Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, opublikował w zeszłym tygodniu raport, w którym stwierdził, że niebawem Chiny będą wstanie dorównać Stanom Zjednoczonym pod względem rozwoju technologicznego. „Uważamy, że technologia sztucznej inteligencji stanie się priorytetem agendy rządowej i oczekujemy dalszej polityki krajowej i regionalnej oraz wsparcia finansowego na rzecz kontynuowania badań nad sztuczną inteligencją”. Niestety pomimo głosu rozsądku, zawsze znajdą się banki, które chętnie zapłacą za badania nad rozwojem robotyki oraz sztucznej inteligencji. Dla nich jest to po prostu biznes, który w dzisiejszych czasach najbardziej się opłaca. Co ciekawe w 2016 roku biznes zainwestował w badania nad sztuczną inteligencją 8 miliardów dolarów. Przewiduje się, że w roku 2020 będzie to, aż 47 miliardów dolarów!

 WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze