Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ekspert WHO: „Bardzo niedługo” w związku z Covid-19 będzie umierać 100 tys. osób tygodniowo

mm 21:52 18 stycznia 2021
Koronawirus wciąż jest groźnyMON/Flickr.com
Oczekuje się, że „bardzo niedługo” na świecie będzie dochodzić do 100 tys. zgonów tygodniowo w związku z Covid-19. W zeszłym tygodniu było ich ponad 93 tys. – powiedział Mike Ryan, czołowy ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

47 proc. ofiar śmiertelnych koronawirusa przypada na obie Ameryki. Ryan poinformował, że w Europie liczba przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i zgonów w związku z Covid-19 stabilizuje się, ale wciąż jest na wysokim poziomie. „Obecnie nasza sytuacja epidemiczna jest dynamiczna i nierówna, a dodatkowo komplikują ją warianty koronawirusa” - powiedział dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych na posiedzeniu zarządu tej organizacji.

Według WHO drugi rok pandemii Covid-19 może być trudniejszy niż pierwszy ze względu na sposób rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczególnie na półkuli północnej, gdzie krążą bardziej zakaźne warianty.

Według najnowszego zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od wybuchu pandemii w 191 krajach świata zdiagnozowano ponad 95,13 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad dwa miliony osób z Covid-19 zmarło.

Źródło: pap.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze