Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Największe uroczystości, odbywają się na Jasnej Górze

PR 9:05 15 sierpnia 2018
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Guido Reni, 1642
15 sierpnia obchodzimy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta przypomina powołanie ludzkości do chwały w niebie - na wzór Maryi, jest największym katolickim świętem dedykowanym Matce Bożej. Upamiętnia wzięcie do nieba Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem. Największe uroczystości święta Najświętszej Maryi Panny w Polsce odbywają się na Jasnej Górze. Zgromadziły się tam tysiące pątników, którzy przez ostatnie dni pielgrzymowali do Częstochowy. W tym dniu katolicy na całym świecie mają obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To największe katolickie święto dedykowane Matce Bożej. Upamiętnia wzięcie do nieba Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem.

Główne obchody Wniebowzięcia NMP będą miały miejsce na Jasnej Górze z udziałem biskupów oraz tysięcy pątników, którzy przez ostatnie dni pielgrzymowali do Częstochowy. Mszy św. o godz. 11 przewodniczył będzie abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski. Homilię wygłosi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

- Dogmat o Wniebowzięciu NMP ogłoszony został przez papieża Piusa XII w 1950 roku - mówi ksiądz Tomasz Falak. 

Jak dodaje, ta uroczystość to dla katolików znak nadziei.

- My także będziemy mogli kiedyś oglądać Boga twarzą w twarz w niebie - mówi duchowny.

Wniebowzięcie w polskiej tradycji ludowej nazywa się Świętem Matki Bożej Zielnej. Jak głosi legenda, Maryja, jako nieskalana grzechem, miała nie umrzeć, lecz jedyne usnąć. Jej grób okazał się pusty, wewnątrz nie było ciała, a na miejscu gdzie leżało, znaleziono wianki i pachnące lilie. Na pamiątkę tego wydarzenia w kościołach święci się kwiaty, wianki i zioła.

 

 

 

 

Źródło: EpiskopatNews , IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze