Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś dzień św. Barbary. Premier Morawiecki składa górnikom życzenia i apeluje o oddawanie osocza

JD 18:13 4 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne. PAP/Leszek Szymański
Przed nami wielkie wyzwanie, by polskie górnictwo nie zatraciło swojego potencjału. Potrzebujemy, aby stawało się coraz bardziej nowoczesne, coraz czystsze i coraz bezpieczniejsze - apelował premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu adresowanym do górników. Życzenia i podziękowania złożyli również Prezydent Andrzej Duda oraz Jacek Sasin.

Film z przekazem szefa rządu zamieszczono w dniu św. Barbary.

- Na tegoroczną Barbórkę pada długi cień pandemii. Koronawirus postawił pod znakiem zapytania nie tylko dalszy rozwój polskiej gospodarki. Ta niepewność dotyczy wszystkich gospodarek Europy i świata - mówił premier.

- Przyszłość górnictwa i całego polskiego przemysłu zależy teraz przede wszystkim od jednego: od tego, jak szybko uda nam się odnieść ostateczne zwycięstwo nad wirusem - dodał Mateusz Morawiecki.

- Dlatego dziś, w dniu Św. Barbary, chciałbym przekazać nie tylko tradycyjne życzenia i pozdrowienia. Szanowni Górnicy, zwracam się do Was także z pilną prośbą: proszę ozdrowieńców, którzy mogą podzielić się z innymi swoim osoczem, aby zgłosili się do najbliższej stacji krwiodawstwa. Każda decyzja o oddaniu osocza jest potężnym wzmocnieniem w naszej walce z pandemią. To coś więcej niż szlachetny gest. To dar dla chorych, którzy dzisiaj są w wielkiej potrzebie. Doskonale to rozumiecie. Mało kto tak jak Wy zna cenę życia. Codziennie przecież je narażacie, pracując w ekstremalnie trudnych warunkach - powiedział Morawiecki.

- Każde zejście pod ziemię to akt odwagi. Dziękuję za te godziny, dni i lata poświęcenia. Sprawiacie, że etos górniczej służby należy do najpiękniejszych polskich tradycji pracowniczych. Dziś Wasza bohaterska postawa może poprowadzić nas naprzód, dodać sił i przywrócić nadzieję - mówił premier w podziękowaniach dla górników.

Życzenia do górników skierował także wicepremier, szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Dziękuję także za zawarcie porozumienia pomiędzy stroną społeczną spółki a rządem w kwestii funkcjonowania górnictwa do 2049 roku. To jest dla nas obustronny wielki sukces, który wpisuje się w karty historii polskiego górnictwa, którego nie udało się osiągnąć naszym poprzednikom. Górnicy utrzymają swoje miejsca pracy do emerytury, zapewnione będą odpowiednie osłony socjalne, a rząd zacznie realizować politykę neutralności klimatycznej wspólnoty europejskiej - napisał wicepremier Sasin w liście.

Andrzeja Duda również opublikował wystąpienie, w którym dziękuje górnikom za ich trud i pracę. Składając górnikom życzenia, Prezydent powiedział, że „obok dynamicznego rozwoju sektora zielonej energii, podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski jest i w najbliższych dekadach nadal będzie energetyka oparta na węglu”, zaś „praca górników jeszcze długo będzie potrzebna”. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze