Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Dzieci kopią dorosłych”. To hasło nowej kampanii społecznej zwracającej uwagę na wzorce, jakie dostarczają dzieciom dorośli

mm 10:58 25 stycznia 2021
Młodzi będą zachęcani do reagowania na niewłaściwe zachowanie dorosłychpolicja.pl
Dzieci, obserwując zachowanie dorosłych, stają się ich kopią. Zauważając ten problem, Wydział Prewencji KWP w Katowicach rozpoczął kampanię, którą wsparło 11 służb i instytucji wojewódzkich.

Dzieci uczą się poprzez obserwowanie i naśladowanie zachowań dorosłych będących w ich otoczeniu. Naśladownictwo to przybiera często postać dokładnego skopiowania zachowania dorosłego, a po wielu powtórzeniach staje się nawykiem. Dotyczy to zarówno zachowań pozytywnych, jak i negatywnych.

Aby zapobiegać patologiom, należy więc zapewnić warunki do prawidłowego rozwoju najmłodszych, między innymi poprzez dostarczanie korzystnych wzorców zachowań.

Dlatego policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z wieloma partnerami, takimi jak ROME „METIS”, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, postanowili przeprowadzić kampanię społeczną „Dzieci kopią dorosłych”. Przewrotny tytuł inicjatywy zwraca uwagę na problem złych zachowań dorosłych, które są kopiowane przez dzieci, ale również promuje ich zachowania pozytywne.

Jednocześnie młode osoby będą zachęcane do reagowania na postępowanie dorosłych i piętnowanie ich negatywnych postaw.

Adresatami kampanii są przede wszystkim dorośli, których młodsi obserwują na co dzień – członkowie rodziny, opiekunowie, nauczyciele. Drugą grupę adresatów stanowią dzieci i młodzież, wśród których promowane będą zachowania pozytywne oraz prawidłowa reakcja na niewłaściwe zachowania dorosłych.

Źródło: policja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze