Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Częstsze parole podczas świąt na drogach

ASy 9:21 24 grudnia 2020
Częstsze kontrole na drogachPAP/Łukasz Gągulski
Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podał, że na drogach pojawi się więcej, niż na co dzień patroli ruchu drogowego ze względu na święta Bożego Narodzenia.

- Funkcjonariusze będą widoczni głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz na drogach wjazdowych i wyjazdowych z metropolii - zaznaczył policjant.

"Speed"

Wskazał, że na drogach nie zabraknie także nieoznakowanych radiowozów ze specjalnych policyjnych grup "Speed".

- Szczególną uwagę zwracać będziemy na badania trzeźwości kierujących pojazdami oraz poważne wykroczenia skutkujące zagrożeniem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - podkreślił.

Kontrole prędkości

Kierowcy mogą się spodziewać także kontroli prowadzonych pod kątem przekraczania prędkości, ale także sposobu przewożenia pasażerów czy stanu technicznego pojazdów.

- Proszę pamiętać, aby w samochodzie posiadać przy sobie maseczki. Co prawda podczas kierowania nie są one wymagane, ale dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, np. podczas rozmowy z funkcjonariuszem czy też zatrzymania, np. na stacji benzynowej będą już niezbędne - zaapelował.

Zeszłoroczny bilans

Policjant przypomniał również, że zeszłym roku przez trzy dni świąt policjanci zatrzymali w całym kraju ponad 500 nietrzeźwych kierowców.

- W 2019 roku w ciągu trzech świątecznych dni doszło do 187 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 233 zostały ranne - dodał.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze