Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnek: chcemy poszerzyć wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w naszych szkołach

ar 11:10 5 marca 2021
Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii.Fot. PAP/Piotr Nowak
Wartość realizacji programu "Aktywny powrót do szkoły" w tym roku to 42 mln zł. Od kwietnia akademie wychowania fizycznego szkolić będą nauczycieli, a od września planowane jest uruchomienie dodatkowych zajęć m.in. sportowych dla uczniów – poinformował w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek.

W piątek minister edukacji i nauki zainaugurował program "Aktywny powrót do szkoły". Ma on pomóc uczniom w przywróceniu pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej. Poinformował, że na realizację programu od kwietnia do grudnia przeznaczone zostanie 42 mln zł.

- Niewątpliwie program będzie kontynuowany w latach następnych. Wszystko będzie zależało od tego, jakie będzie zainteresowanie – zapowiedział minister.

Od kwietnia akademie wychowania fizycznego będą przeprowadzały szkolenia dla nauczycieli. Mają oni zdobyć dodatkową wiedzę o problemach, z jakimi dzieci będą się borykały po zakończeniu nauki zdalnej. Minister powiedział, że dzięki temu zajęcia wychowania fizycznego mają być lepiej wykorzystywane.

Z kolei od września ruszą dodatkowe zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli, którzy ukończą szkolenia.

Szef MEiN przypomniał, że resort przygotowuje w sumie cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe będą to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze