Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Centrum Nauki Kopernik obchodzi jubileusz! To już 10 lat

AR 15:33 5 listopada 2020
Warszawskie Centrum Nauki Kopernik obchodzi 10-lecie istnieniafacebook/CentrumNaukiKopernik
Warszawskie Centrum Nauki Kopernik obchodzi 10-lecie istnienia. Jest to jedna z największych tego typu placówek w Europie. Wszystko zaczęło się jeszcze w latach 90. od Pikniku Naukowego na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu w Warszawie.

- Pomysłodawcą Pikniku Naukowego był fizyk teoretyczny prof. Łukasz Turski, który współpracował z Polskim Radiem BIS. Był to program kulturalny i popularnonaukowy szukający formuł, które pozwoliłyby słuchaczom zainteresować się i zrozumieć naukę. Bo nauka czasami ma to do siebie, że mówi językiem, który nie jest atrakcyjny dla publiczności - tłumaczy Robert Firmhofer, dyrektor CN Kopernik.

kop_670

- To było 23 lata temu. Byliśmy bardzo dumni, bo zbudowaliśmy 17 stanowisk namiotowych, w których swoje pokazy prezentowało 13 instytucji. Przyszło trzy tysiące osób, co uważaliśmy za wielki sukces - wspomina dyr. Firmhofer.

- Potem te pikniki się rozrosły i były takie, na które przychodziło nawet 100 tys. osób w ciągu jednego dnia! - dodaje.

- Pan profesor Turski z nieustającym entuzjazmem wspiera popularyzację nauki. Od początku projektu jest przewodniczącym Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik. I jest naszym wiernym przyjacielem, ale również krytykiem, jeśli uważa, że na coś trzeba zwrócić uwagę - śmieje się dyrektor CNK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Polskie Radio, CNK

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze