Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Budzanowska: Chcemy wyeliminować poprawność polityczną z uniwersytetów

A.N 9:56 12 lutego 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Ilony Januszewskiej w porannym paśmie Telewizji Republika była dr Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wiceminister w rozmowie z Iloną Januszewską wskazywała na konieczność wyeliminowania z polskich wyższych uczelni poprawności politycznej.

– To, że mamy swoje poglądy oznacza, że myślimy. Poglądy muszą być uargumentowane wiedzą naukową. W sferze politycznej możemy wyrażać pewne idee i hasła. W pierwotnej idei uniwersytety były miejscami debaty i wymiany poglądów – powiedziała polityk.

– Ważne jest, żeby nie było na uczeni poprawności politycznej – dodała.

Według Budzanowskiej na uniwersytetach powinny ścierać się różne poglądy. 

– Wolność słowa jest immanentną cechą praw człowieka. Na uniwersytecie wszystkie poglądy musza mieć miejsce do argumentowania. – podkreśliła.

 Wszystko się może zdarzyć

 Wiceminister odniosła się również do kampanii prezydenckiej.

– Liczba kandydatów startujących w wyborach świadczy o tym, że pluralizm w społeczeństwie jest ogromy. – stwierdziła.

– Trzymam kciuki, żeby wybory rozstrzygnęły się dla obecnego prezydenta w pierwszej turze. W tak spolaryzowanym społeczeństwie jest to trudne do osiągniecia. – zauważyła.

Według niej nie można dokładnie przewidzieć, jak potoczy się kampania prezydencka

– Kampania prezydencka lubi zaskakiwać i ma swoją dynamikę. (…) Mogą jednak zdarzyć się pewne rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. – powiedziała.

Jedna drużyna

Polityk skomentowała również słowa Roberta Biedronia, który podczas wczorajszej debaty na forum Parlamentu Europejskiego na temat praworządności w Polsce stwierdził, że rząd PiS „zniszczył Polskę bardziej niż komuniści”

– Dziwię się. (…) Na arenie międzynarodowej, gdzie są trudne negocjacje powinniśmy grać jako jedna drużyna, jednym blokiem. – wskazywała Budzanowska.

– Te wypowiedzi, będą rozgrywane przez interesy innych państw będą działać na naszą niekorzyść. – dodała.

Zapytana, czy możliwe jest wystąpienie Polski z UE odpowiedziała:

– To dyskusja na potrzeby wewnętrznej polityki. W odróżnieniu do brexitu, gdzie rząd brytyjski wyraźnie opowiedział się za brexitem to w przypadku polskiego rządu nigdy nie było mowy o tym, że chce wyprowadzić Polskę Unii Europejskiej. – zaznaczyła wiceminister.

– Są różne wizje Europy. Mamy wizję jest zbliżona do federacji Europy narodów. – dodała.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze